Назад

ПП «Бокуд»

ПП «Бокуд» - 20 років.

Свою діяльність в сфері обслуговування житла  колектив підприємства розпочав 20 років тому. Це  було створене  перше в м. Вінниці підприємство по утриманню будинків та прибудинкових територій, як альтернатива радянським Жекам. Мета діяльності підприємства – показати   доцільність модернізації житлово – комунальної сфери. Це питання було актуальним в 90-стих роках минулого століття, особливо коли  був прийнятий Закон України « Про приватизацію  державного житлового фонду» № 2482- ХІІ від 19.06.1992 р.  

Метою цього  Закону було створення умов для здійснення  права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі,  залучення громадян до участі в утриманні і зберіганні існуючого житла та формування ринкових відносин  в  житлово-комунальній  сфері. Це, сьогодні, в Програмі розвитку самоорганізації мешканців багатоквартирних будинків та підтримки розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Вінниці на 2014- 2018 роки, затвердженої рішенням виконкому Вінницької міської Ради  № 1825 від 26.09.2014 року вказано: « Кожен громадянин має право, яке  закріплене законодавством України, скористатися вибором форми обслуговування свого помешкання».  А тоді, в 90- роки, громадяни знали тільки одну систему по обслуговування житла – Жеки. Колектив підприємства в 1997 році, тобто в момент створення підприємства, мав на  обслуговуванні 20 будинків, в яких  було 1579 квартир, та   в  них  проживало  3651 мешканець. На підприємстві працювало  44 чол. штатних працівників. Можна собі уявити, що , з матеріальної бази, на підприємстві був тільки 1 комп’ютер. Тільки велика кваліфікація працівників  адміністрації підприємства, чітке  розуміння поставленого  перед  підприємством завдання в сфері  обслуговування житла, прогресивне мислення  працівників підприємства  дало можливість  підприємству пройти 20 – річний шлях до нових здобутків. На сьогодні, підприємство ПП «Бокуд» обслуговує 152 житлових  будинків. В даних будинках  є 10179 квартир та в них  проживає 33515 мешканців. Для виконання своїх функціональних обов’язків адміністрація ПП «Бокуд» створила належну матеріальну базу. В штаті  ПП «Бокуд» та його підрядних організаціях працює 156 висококваліфікованих спеціалістів. Всі адміністративні процеси  на  підприємстві  комп'ютеризовані. ПП «Бокуд» та його підрядні підприємства мають всі необхідні ліцензії для виконання ліцензованих видів робіт.

На підприємстві обрано і працює   80 старших по будинках. Свою діяльність старші по будинках здійснюють на основі рішення виконкому Вінницької міської Ради № 889 від 22.04.2010 р. «Про затвердження Положення про взаємодію житлово – експлуатаційного підприємства та старшого по будинку». Старший по будинку обирається по кожному багатоквартирному житловому будинку міста з метою залучення населення до співпраці з житлово-експлуатаційними організаціями по забезпеченню збереження житлового фонду і дотриманню технічних та санітарно-гігієнічних норм при утриманні і експлуатації будинків, споруд та прибудинкових територій, для здійснення контролю з боку мешканців будинку за відповідністю житлово-комунальних послуг їх кількісним та якісним показникам, визначених в договорі про надання житлово-комунальних послуг. Тобто якість та кількість всіх робіт, які виконує підприємство по обслуговуванню будинків і прибудинкових територій контролюють старші по будинку,

Підприємство тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування в сфері:

  • розробки та затвердження тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій;
  • дотримання встановлених стандартів, нормативів, норм, порядків і правил щодо кількості та якості надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.

Органи місцевого самоврядування надали приміщення ПП «Бокуд» для прозорого офісу, в якому здійснюється прийом громадян.  

В даному прозорому приміщені, для зручності громадян, економії їх часу, надання висококваліфікованих консультацій з приводу житлово– комунальних послуг, прийом громадян здійснюють  працівники  КП ВМТЕ «Вінницяміськтеплоенерго», ПАТ «Вінницягаз», СО «Вінницькі міські електричні мережі,  ТОВ « Центр муніципальних систем управління».

ПП  «Бокуд»-  надійний партнер  по  обслуговуванню  житла  на  багато  років.


 
Директор: Олєшко Юрій Миколайович
 
Заступник директора: Чайківська Раїса Василівна
Головний інженер: Біляк Олександр Миколайович
Головний бухгалтер: Головатюк Олена Віталіївна
Юрист: Сташко Антоніна Іванівна
Начальник дільниці: Карманчук Олег Віталійович